مقالات آموزشی

10 نکته برای ایجاد فرایند تجسم معماری موفق

10 نکته برای ایجاد فرایند تجسم معماری موفق

10 نکته برای ایجاد فرایند تجسم معماری موفق

1_ ماهیت شغلی معمار

معماری مانند خلق یک اثر هنری است. با این حال ، تفاوت در این است که دانش کافی برای ایجاد مکانی غیر قابل توصیف برای بازگرداندن خاطرات عالی وجود دارد. یک تیم خوب از معماران باید بتوانند قبل از شروع هر کاری تمام جزئیات را تصور کنند و بتوانند آن را به خوبی برای شما توضیح دهند. در واقع ، باید از نظر تجسمی برای فضایی که در حال حاضر مشاهده می کند ، عملکرد بسیار بالایی داشته باشد. و بعد از تجسم، می توانید از قدرت تفکر خود برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده کنید.

همکاران معماری منبعی برای شما هستند برای بهتر شدن تا مهارت ها و نقش های عالی که دارند و می توانید از آنها الهام بگیرید.نگرش یک معمار یا تیم معمار حرفه ای دید بسیار بالایی نسبت به فضایی دارد که در حال حاضر به آن نگاه می کند و پس از تجسم می توانند با قدرت فکری خود بهترین نتیجه را به شما بدهند.اگر کارهای یک شرکت معماری را دیده و بررسی کرده اید و متوجه خلاقیت و تنوع کار آنها نشده اید، در انتخاب خود تردید داشته باشید. خلاقیت یکی از مهمترین مهارتهای یک معمار و تیم خوب معماران است. طراحی نمای خلاقانه ساختمان که ویلا و مجتمع مسکونی شما را از دیگران متمایز می کند.

2_خلاقیت در معماری

برای موفقیت در هر کاری باید ذهن خلاق و ایده پرداز داشته باشید که بتوانید به موفقت برسید، شما برای اینکه خلاقیت بیشتری داشته باشید می توانید کار های دیگر معماران را به تماشا بنشینید و به سبک کاری آن ها دقت کنید و با بررسی  به جزئیات مهم آنچه که معماران خلق نمونده اند شما هم با توجه به آن ایده های جدیدی را دریافت کنید که بتواند در کارتان به شما کمک کند.

3_ بالابردن فنون یادگیری در معماری

1- استفاده از نرم افزارهای طراحی:

استفاده از نرم افزارهای رایانه ای می تواند خلاقیت شما را در زمینه ی ترسیم افزایش دهد. زیرا: نرم افزارهای طراحی دارای مزایایی از این جمله اند: نمایش محصول نهایی، امکان آزمون و خطا، کاهش خطا و صرفه جویی در زمان و هزینه روی هم رفته بالا بردن دانش کافی برای شروع هر کاری به نفع خود ما برای رسیدن به هدف است.

2- اسکیس زدن

مهارت اسکیس زدن برای هر معماری نیاز است. می توانید دفتری مخصوص تهیه کرده و هنگام مشاهده یا ظهور ایده های نو آن را ثبت کنید. این کار می تواند همزمان موجب تقویت مهارت اسکیس زدن، افزایش اطلاعات و ایده ها و ارتقاء خلاقیت شما شود.

4_تصور ذهنی

تصور ذهنی در تجربه معماران و طراحان را گسترش می دهند تصور ذهنی باعث می شود همه چیز برای یک معمار قابل لمس و بهتر به نظر بیاید. معماران می آموزند که شروع به طراحی یک پروژه با استفاده از ایده پردازی می کنند، که این نشانگر آغاز تفکر یک معمار است. این طرز تفکر به معماران این امکان را می دهد که کارهای خود را مرحله به مرحله انجام دهند و از نظر داستانی پروژه را به اتمام برسانند. ریسک پذیری خارج از مراحل تعریف شده پروژه یکی از تصمیماتی است که توسط معماران و طراحان گرفته شده است. بازنگری ، بازاندیشی ، تجهیز مجدد و یافتن راه های جدید برای بهبود پروژه و همچنین رها کردن مسیرهای مدل قدیمی. این یکی از این خطرات است.

5-شکست

هنگامی که با شکست روبرو می شویم ، اولین کاری که می کنیم این است که تمام نکات منفی که با آن روبرو هستیم را بررسی کنیم و مزایای شکست را کاملاً رصد کنیم. هر شکست فرصتی برای قویتر شدن فراهم می کند. عدم موفقیت فرصتی برای بازگشت قوی تر ، دقیق تر و دقیق تر ایجاد می کند. اما ما باید به طور فعال از این فرصت استفاده کنیم. اگر این کار را نکنیم ، شکست باعث نابودی ما خواهد شد.

6_اعتماد به نفس

شروع هرکاری ملزم به داشتن اعتماد به نفس است یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشت اعتماد به نفس است.  به عنوان مثال اگر میخواهید کاری را شروع کنید قبل از اینکه بخواهید سرمایه ی اولیه را جور کنید باید نکته ایی درخود جست و جو کنید آن هم یافتن اعتماد به نفس است. یعنی در ابتدای هرکاری شما باید کمی اعتماد به نفس داشته باشید تا بتوانید بر نکات منفی ذهنتان یا اطرافیانتان غلبه کنید. سعی کنید در اولین فرصت این مشکل را در خود حل کنید. در وحله ی اول شما باید به فکر بالا بردن اعتماد به نفس در خود باشید و سعی کنید با تمارین روزانه بر کمبود اعتماد به نفس در خود بجنگید.

7_وقت را غنیمت شمارید!

در طول روز خودتان را زیر نظر بگیرید این که وقت خود را صرف چه کار هایی میکنید؟ یک مهندس معمار باید بداند که وقت خود را باید در سمینار ها یا همایش ها و یا در کنار هم تیمی های خود بگذراند و وقت کافی برای یادگیری موضوعاتی برای خود در نظر بگیرد.

8_ ایده های خود را یادداشت کنید

ایده های خود را بنویسید و در ذهن ان ها ر تحلیل کنید، هرچند که ایده ایی باشد بسیار پیش و پا افتاده و معمولی اما همان جرقه روزی آتشی خواهد بود و شعله ور خواهد شد، باید در نظر داشته باشید که تمای ایده های شما قابل درک و قابل تصور هستند، پس هرچیز ی را که به آن اندیشیدید را به کاغذ بیاورید.

9_ برای هدف خود بجنگید

در نظر داشته باشید که یکی از موضوعات مهم هدف شما می باشد، یعنی شما برای هدف هایتان تلاش می کنید، و برای آن می جنگید، خودتان را دست کم نگیرید و مسیر را برای موفقیت خود طی کنید.

10_گروه خودتان را خودتان ایجاد کنید

یادتان باشد برای انجام کار باید خودتان پیش قدم شوید کسی برای شما فرش قرمز پهن نمی کند، بنابراین برای جلو رفتن خودتان هم تلاشی کنید تا راحت تر مسیر برای شما هموار شود، زیرا همه چیز تجربه است. شما با یادگیری بر تجربه ی خود می افزاید و همین امر سبب کامل شدن رزومه ی شما میگردد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *