مقالات آموزشی

5 نکته پیش از شروع کار با تری دی مکس

کار با تری دی مکس 1

5 نکته پیش از شروع کار با تری دی مکس چیست؟ بازار طراحی داخلی از بازار هایی است که همیشه خواهان دارد ، با فضای زندگی مردم در ارتباط است و در کیفیت زندگی آنها تاثیر گذار است ، این میزان تاثیر گذاری موجب شده مردم به موضوع دکوراسیون و طراحی داخلی علاقه نشان بدهند و در این خصوص هزینه های زیادی متقبل شوند. در این مقاله تصمیم داریم به 5 راهبرد و نکته­ای بپردازیم که یک مکس کار پیش از شروع کار با تری دی مکس برای این بازار خاص نیاز دارد.

1. شناخت درستی از استراتژی

استراتژی یعنی اینکه یک نفر تصمیماتی شفاف و دقیق در مورد نحوه رقابت با دیگران بگیرد، بازار کار فضای رقابت است و افرادی در این رقابت برنده و پیروز هستند که بهترین استراتژی را برای فعالیت خود داشته باشند . این تصمیمات در روند پروژه ها و آینده طراح بسیار تاثیر گذار است. کار با تری دی مکس

2. آموزش صحیح و اصولی تری دی مکس

متاسفانه هر کسی که الفبای نرم افزار قدرتمندی مثل تری دی استودیو مکس را یاد گرفت و حتی خروجی های ابتدایی با این نرم افزار گرفت ، ادعا دارد می تواند تدریس کند ، و به عنوان مدرسی کار بلد و حرفه ای هنرجویانی داشته باشد ، این پدیده بسیار گریبانگیر جامعه ما شده است و علاقمندان به دلیل تبلیغات اغوا کننده آموزشگاه ها وارد این دسته کلاس ها می شوند و بعد از صرف کلی هزینه مالی و زمانی ، نتیجه لازمه را به دست نمی آورند .

در صورتی که این نرم افزار نیازمند تدریس صحیح و اصولی توسط فردی است که با تمام پیچ و خم های نرم افزار آشنایی داشته و بتواند همه آیتم های مورد نیاز هنر جو را شرح دهد ،  هنرجو با آموزش درست و همه جانبه می تواند متفاوت از دیگران باشد و پایه کار خود را ارتقا بخشد .

مدرس حرفه ای براساس ویژگی های شخصیتی هنرجو نرم افزار را تدریس کرده و سعی می کند با زبان متناسب با فرد ، دستورات نرم افزار را شرح دهد ، برای همه هنرجویان نمی شود نسخه ای واحد نوشت ، آموزش بر مبنای شخصیت هنرجو بازدهی دارد . این فنی است که اساتید حرفه ای قادر به انجام آن هستند و هر کس با هر سطح توانایی قادر به انجام آن نیست.

3. داشتن تمرین و پشتکار

یکی از رموز موفقیت و متفاوت بودن ، خستگی ناپذیری و پشتکار زیاد است ، پشتکار در هر کاری عامل حتمی موفقیت است ، در خصوص مکس کاران هم به شدت صدق می کند ، آنها باید با پشتکار زیاد به تمرین بپردازند ، در ماه های اول ممکن است نتیجه های خوبی به دست نیاوردند اما با صبر و تحمل و تمرین زیاد اندک اندک پیشرفت را در کار خود حس می کنند ، همین روند را ادامه دهند ، کارهای متفاوت تری از دیگران انجام می دهند و بعد از مدتی تبدیل به یک فرد حرفه ای می شوند ، این روند بسیار هیجان انگیز است و اساسا پیشرفت هیجان انگیز است .

آنها با پایه آموزش قوی ، انجام تمرین های اصولی و پشتکار محکم و استوار به اهداف خود روز به روز نزدیک تر می شوند و بعد از مدتی تفاوت کار نسبت به دیگران را احساس خواهد کرد ، برای رسیدن به هر هدفی برنامه ای لازم است و برای متفاوت بودن هم برنامه نیاز است ، هر هدفی به راحتی به دست نمی آید و برای آن باید تلاش فراوان کرد .

مدرس باید تمریناتی متناسب با نیاز و حرفه ای که هنرجو در آینده با آن سر و کار دارد در نظر بگیرد ، تمرین های بی ربط و یا حتی سخت ، هنرجو را دلزده می کند و روند آموزش ، فرسایشی می شود .

تمرین های متناسب در هنرجو ایجاد انگیزه می کند ، ایجاد انگیزه باعث می شود با میل و رغبت بیشتری به انجام تمرین ها بپردازد ، می توان گفت پایه یادگیری نرم افزار تمرین است ، هر هنرجویی که تمرین بیشتری داشته باشد ، موفق تر است و آینده شغلی و حرفه ای بهتری در انتظار او خواهد بود .

بسیار شاهد این هستیم هنرجویان در آموزشگاه های مختلف فقط برای فرار کردن از تمرین های سخت و مشکل ، یادگیری نرم افزار را کنار گذاشته اند . کار با تری دی مکس

4. پروژه‌های انجام شده را دوباره مدل کنید.

ما همیشه در دوران دانشگاه به دنبال ایده‌های فضایی و خاص برای طرح خود بوده‌ایم و بیشتر زمان و انرژی دانشجویان صرف ایده‌یابی توسط استاد می‌شود و این حالت همچنان بعد از دانشگاه بر روی بسیاری از افراد باقی مانده  و برای حل تمرینات و شروع کار با 3dmax به دنبال یک ایده جهت انجام پروژه می‌باشد.

یادتان باشد فقط تمرین کنید. برای شروع کلاس‌ها ایده اهمیت چندانی ندارد و در مرحله بعدی از کارهایتان قرار می‌گیرد.منتظر قرار داد و شروع انجام پروژه نباشید.

یکی از بهترین روش‌های یادگیری وجمع آوری یک رزومه کاری انجام پروژه‌های دیگران است. منظورمان کپی کردن به اسم خودتان نیست. هدف از این کار انجام پروژه‌هایی است که اجرا شده‌اند و یا توسط افراد حرفه‌ای طراحی شده‌اند.

کارهای خوب و عالی را ببینید. مانند آن‌ها را مدل‌سازی کنید. کارهایی از معماران بزرگ و طراحان حرفه‌ای را در محیط تری دی مکس با استفاده از ابزارها و دستوراتی که در جلسات مختلف یاد می‌گیرد مدل سازی کنید.

حتی در پکیج آموزش تری دی مکس آموزش های پروژه محور قرار گرفته است ، بهتر است این روند را در دوره های مکس هنگام یادگیری بخش مدل‌سازی انجام دهید.  به راحتی بعد از چند تمرین و انجام پروژه ها .تمامی دستورات مکس در ذهنتان شکل گرفته و هر بار  نیاز به جزوه‌ها و فیلم‌های آموزشی تری دی مکس نخواهید داشت.

5. فیلم‌های آموزشی را فراموش نکنیم

هربار که فیلم‌های آموزشی خودم را نگاه می‌کنم مطالب جدید یاد می‌گیرم. گاهی اوقات هنگام نگاه کردن فیلم‌های آموزشی به دلیل خستگی چشم و ذهن برخی از مطالب مهم از جلوی چشم عبور می‌کند و متوجه  آموزش نمی‌شویم. اما یک شانس داریم. دوباره play کنیم. کار با تری دی مکس

پکیج آموزش تری دی مکس از مبتدی تا حرفه ای حتی می‌توانید فیلم‌های آموزشی رایگان تری دی مکس را از سایت مهندس نباتی دانلود نموده و مشاهده نمایید.

نتیجه گیری کار با تری دی مکس

مقالات آموزشی pdf تری دی مکس و پست پروداکشن و همه چیز درباره شیت بندی را دانلود نموده و مطالعه نمایید. یکی از مهم‌ترین و بهترین روش‌های آموزش  تمرین و تکرار می‌باشد. پس هر چیز را که یادگرفتید خیلی راحت به دیگران هم آموزش دهید . این روش باعث یادگیری بهتر شما می‌شود و برای انتقال  صحیح مطالب خودتان همیشه در جستجوی یک محتوای جدید باشید و با این کار در مرحله اول به خودتان کمک کرده اید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *