مقالات آموزشی

5 نکته هنگام شروع یادگیری تری دی مکس

شروع یادگیری تری دی مکس

5 نکته هنگام شروع یادگیری تری دی مکس چیست؟ تری دی مکس یکی از این نرم افزارهای پردرآمد و محبوب در بین کاربران کامپیوتری میباشد. این نرم افزار محبوب در بین مهندسین عمران و معماران محبوبیت زیادی دارد.

برای شروع یادگیری هر نرم افزار باید به نکات اولیه آن توجه کرد. این نکات از تجربه چند ساله اساتید این نرم افزار ها بدست می آید. با یادگیری این نکات میتوانید آموزش لازم را هرچه سریعتر یاد گرفته و از آنها در کار خود استفاده کنید.  اما قبل از شروع این مقاله ی آموزشی باید ببینیم هدف شما از یادگیری تری دی مکس چیست؟ پول یا سرگرمی؟ چگونه می‌توانیم به بهترین شکل این نرم‌افزار را یاد بگیریم تا درآمد عالی داشته باشیم؟

برای رسیدن به سوالهایتان تنها کافیست نکاتی را که هنگام شروع یادگیری تری دی مکس در اختیارتان قرار داده ایم، دنبال کنید، بنابراین برای ادامه مطلب با اکادمی مهندس نباتی همراه باشید.

علاقه

اولین چیز و مهمترین چیز در یادگیری هر برنامه ای علاقه است. اگر شما علاقه نداشته باشید و صرفا به خاطر پول و شغل تری دی رو شروع کنید بعد از مدتی آن را رها می کنید. همانطور که می دانید تری دی مکس از جمله نرم افزار های بزرگ به لحاظ گستردگی پارامتریک و محتوای آموزشی می باشد و همچنین میزان مطالب آموزشی که در اختیار شما برای یادگیری قرار گرفته، بسیار زیاد است  لذا یادگیری و بخاطر سپاری این مقدار محتوا و قابلیت ها و ابزار های گوناگون ،کمی شما را دچار پیچیدگی و سر در گمی خواهد نمود.

شناخت دقیق محیط

آموزش تری دی مکس با فراموش کردن نرم افزارهای قبلی این امکان وجود دارد که قبل از نصب و یادگیری تری دی مکس نرم افزار های مشابه همانند رویت ، اتوکد ، راینو و … را کار کرده و یا با آن و محیط کاری آنها آشنایی داشته باشید. برای شروع یادگیری نرم افزار تری دی مکس باید به این نکته توجه داشته باشید که محیط کاری ، کلید های ترکیبی و روش کاری این نرم افزار با سایر نرم افزار های مشابه کاملا متفاوت است. به همین دلیل باید نرم افزارهای دیگر را کاملا فراموش کرد تا خودمون رو با یک محیط جدید و روش کاری جدید تطبیق بدهیم.

پشتکار

شما وارد هر رشته و کاری که شوید با پشتکار و تمرین زیاد میتوانید در آن زمینه موفقیت زیادی بدست آورید. هر کسی با توجه به شناختی که از خودش داره میتونه راه های یادگیری بهتر رو برای خودش انتخاب کند. خیلی از افراد گزینه یادگیری آنلاین ، عده دیگری پکیج های آموزشی و عده دیگر شرکت در کلاس های حضوری را راه حل بهتری میدانند. بنابراین با هر روشی که انتخاب میکنید حتما به این نکته توجه داشته باشید که پس از آموزش حتما خودتان هم تمرین انجام دهید. شروع آموزش ابزار ها در ابتدا بسیار ساده است اما بدانید همین ابزار ساده در آینده بسیار بکار شما خواهد آمد.

شناخت ابزارها

آموزش تری دی مکس با یادگیری ابزارهای مکس یکی از نکات مهمی که کاربران تری دی مکس باید به آن توجه داشته باشند یادگیری تمامی ابزارهای تری دی مکس و محل قرار گرفتن این کلید ابزارها میباشد. سعی کنید زیاد به دستورات کلیدهای ترکیبی توجه نکنید و تمامی ابزار ها را یاد بگیرید. پس به این نکته توجه داشته باشید که بدون توجه به نرم افزارهای دیگر و محیط کاری آنها به آموزش تری دی مکس بپردازید.

ارتباط با افراد حرفه ای

ارتباط با افراد موفق به این معناست که وقتی شما تصمیم به شروع کار حرفه ای در نرم افزار یا پروژه ای میگیرید لازمه آن ارتباط با افراد حرفه ای و قوی در آن کار میباشد. این ارتباط باعث پیشرفت در کار و افزایش دانش علمی افراد خواهد شد. با پیشرفت در کار شما میتوانید پروژه های خوب و مهمی دریافت کنید. هماکری با افراد حرفه ای در یک پروژه به عنوان همکار باعث خواهد شد تا یادگیری خود را بالا برده و باعث ارتقای علمی شما شود. بنابراین یکی از دلایل عدم موفق افراد در یک نرم افزار عدم ارتباط آنها با افراد قوی است،

ویژگی تری دی مکس کاران حرفه ای

تری دی مکس کاران حرفه ای افراد جزئی نگری هستند. آنها به جزئیات مدل ها بسیار با دقت نگاه می کنند.

  • آشنایی با هنر عکاسی:

آنها به هنر عکاسی آشنا هستند، قوانین عکاسی را می دانند ، به همین جهت کادر های مناسبی برای رندر های خود انتخاب می کنند.

  • شناخت نور طبیعی و مصنوعی:

تری دی مکس کاران حرفه ایی ، نور طبیعی را می شناسند.اگر با دقت زیاد رندر های حرفه ای را مشاهده کنیم ،خواهیم دید که فرد به چه صورت با درک بسیار بالایی از نور خورشید و نور طبیعی استفاده کرده است.

  • رنگ شناسی:

رنگ شناسی از پایه های کار آنها است.استفاده از رنگ مناسب در رندر های تری دی مکس اهمیت دارد.

  • متریال های روز بازار را می شناسند:

تری دی مکس کار های حرفه ای متریال هایی که در بازار وجود دارد را لمس کرده و ویژگی های آنها را می شناسند.

https://www.easyrender.com/c/3d-rendering

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *